Info@ThinkPinkRocks.com

UW named a final winner in Head Health Challenge II

Today, the University of Washington was named a final winner in the Head Health Challenge II, a collaboration among the NFL, Under Armour, and GE to identify and fund innovations that improve head health for athletes, members of the military and society at-large.

Follow this link:
UW named a final winner in Head Health Challenge II

Share
  1. I simply want to mention I am very new to blogs and absolutely enjoyed your website. Likely I’m want to bookmark your blog . You amazingly have terrific articles. With thanks for sharing your website.

  2. This could be the appropriate blog for wants to discover this topic. You are aware of much its virtually tough to argue along (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for some time. Great stuff, just wonderful!

  3. I am impressed with this site, very I am a fan .

  4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
19 − 12 =