Info@ThinkPinkRocks.com

TransOral Robotic Surgery may provide good outcomes, survival for oropharyngeal cancer patients

A new study from researchers at Henry Ford Hospital finds an incisionless robotic surgery – done alone or in conjunction with chemotherapy or radiation – may offer oropharyngeal cancer patients good outcomes and survival, without significant pain and disfigurement.

Read More:
TransOral Robotic Surgery may provide good outcomes, survival for oropharyngeal cancer patients

Share
  1. I simply want to mention I am new to blogging and site-building and definitely savored this page. More than likely I’m planning to bookmark your website . You absolutely come with awesome well written articles. Thank you for revealing your blog site.

  2. plumbing can really be a hardwork specially if you are not very skillfull in doing home plumbing.,

  3. I like this web blog very much so much great information. “It’s a poor sort of memory that only works backward.” by Lewis Carroll.

  4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
2 + 18 =