Info@ThinkPinkRocks.com

Taking Clues from Nature for the Development of New Drugs

Add a Comment By Julie Grisham, MS, Science Writer/Editor   |  Monday, September 16, 2013 In this Q&A, Memorial Sloan-Kettering chemist Derek Tan discusses why natural products offer inspiration for the development of new drugs. read more

Read the original:
Taking Clues from Nature for the Development of New Drugs

Share
  1. I simply want to tell you that I’m beginner to blogging and certainly enjoyed this blog site. Very likely I’m planning to bookmark your website . You absolutely have terrific article content. With thanks for sharing with us your web page.

  2. Thank you for submitting this article. This is information I have been looking for. I’ve been hoping to find clear and concise content like yours. Your unique points helped me think about this information differently.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
18 + 24 =