Info@ThinkPinkRocks.com

Sun and Smiles at the 2013 Presidio 10-Miler

It was a beautiful San Francisco day last Sunday when I joined 3,000+ runners for the annual Presidio 10-Miler . This was my third running of this hilly and fast 10-mile (or 10k/5k) put on by The Guardsmen , and it was once again the Road Runners Clubs of America (RRCA) 10-mile National Championship. It would take a lot of sun and smiles to brighten up a week that began with the tragic bombings at the Boston Marathon , but thanks to great race directing, volunteering, ideal weather, and the solidarity of our fellow runners, our souls were alight with a healing warmth brought by a perfect day of running.

Read More:
Sun and Smiles at the 2013 Presidio 10-Miler

Share
  1. I just want to mention I am just newbie to blogs and honestly enjoyed your blog. Likely I’m likely to bookmark your website . You amazingly have good articles and reviews. Thank you for revealing your web page.

  2. Found your blog in the Google bulk turtleneck shirts directory, very nice job, thanks.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
29 − 18 =