Info@ThinkPinkRocks.com

Study shows promise for cord blood-derived natural killer cells in multiple myeloma patients

A first-in-human Phase I study of multiple myeloma patients combined expanded cord blood-derived natural killer cells with transplantation of a patient’s own stem cells and high-dose chemotherapy with little or none of the side effects seen with current treatments.

View article:
Study shows promise for cord blood-derived natural killer cells in multiple myeloma patients

Share
  1. I just want to tell you that I am just beginner to blogging and site-building and absolutely savored your blog. Likely I’m likely to bookmark your site . You really come with excellent article content. Thanks for sharing your website page.

  2. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and already when a comment is added I receive four emails with similar comment. Perhaps there is in whatever way it is possible to get rid of me from that service? Thanks!

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
9 + 10 =