Info@ThinkPinkRocks.com

Study examines effectiveness of spiritual meditation plus medication intervention for migraines

“Effect of Different Meditation Types on Migraine Headache Medication Use,” an article recently published in Behavioral Medicine, examines whether or not, and to what extent, a combination of spiritual meditation and migraine medication affects analgesic medication usage.

View article:
Study examines effectiveness of spiritual meditation plus medication intervention for migraines

Share
  1. I simply want to tell you that I am just very new to blogging and definitely loved you’re web blog. Probably I’m want to bookmark your blog . You amazingly have impressive articles. Cheers for revealing your website page.

  2. I was suggested this blog by way of my cousin. I’m no longer sure whether or not this put up is written by him as nobody else realize such detailed about my trouble. You’re wonderful! Thanks!

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
6 + 23 =