Info@ThinkPinkRocks.com

Scientists discover trypanosomes hiding in the skin of individuals with no symptoms

Scientists from the Trypanosome Cell Biology Unit (Institut Pasteur/Inserm), working in collaboration with scientists from the University of Glasgow, have demonstrated the presence of a large quantity of trypanosomes – the parasites responsible for sleeping sickness – in the skin of individuals with no symptoms.

Read More:
Scientists discover trypanosomes hiding in the skin of individuals with no symptoms

Share
  1. I simply want to say I’m very new to blogs and really savored you’re web blog. More than likely I’m planning to bookmark your website . You absolutely come with amazing articles. Appreciate it for sharing your website page.

  2. You made several good points there. I did a search on the theme and found the majority of persons will go along with with your blog.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
10 − 4 =