Info@ThinkPinkRocks.com

Psychoeducation reduces internalised stigmatisation in bipolar patients

A psychoeducation program designed to reduce internalised stigmatisation in patients with bipolar disease resulted in a significant decrease in total mean scores on the Internalized Stigmatization Scale of Mental Illness compared with a control group, a Turkish study shows.

Visit link:
Psychoeducation reduces internalised stigmatisation in bipolar patients

Share
  1. I simply want to tell you that I’m beginner to blogging and truly liked your blog. Very likely I’m going to bookmark your site . You definitely have tremendous posts. Regards for sharing your web page.

  2. Reese Witherspoon have the most beautiful eyes among american actresses, i just can’t get enough of her beautiful eyes*

  3. Hi! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to protect against hackers?

  4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
20 − 17 =