Info@ThinkPinkRocks.com

New Drugs for Ovarian Cancer Patients

A new class of drugs could be a significant step forward in the treatment of ovarian cancer, one of the most lethal forms of the disease.

The drugs, known as PARP inhibitors, are thought to help the body slow the disease’s progression by helping to prevent cancer cells from repairing themselves after chemotherapy treatment, thereby shrinking tumors and delaying relapses.

You can read the rest of this important article at the Wall Street Journal by clicking here.

Share
  1. I just want to tell you that I am just very new to blogging and definitely loved this blog site. Probably I’m planning to bookmark your website . You amazingly have remarkable article content. Appreciate it for revealing your web-site.

  2. You should join in a contest for one of the finest blogs on-line. I will suggest this site!

  3. Thank you a lot for giving everyone an extraordinarily special possiblity to check tips from here.

  4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
21 − 6 =