Info@ThinkPinkRocks.com

New Article: New Drugs for Ovarian Cancer Patients

A new class of drugs could be a significant step forward in the treatment of ovarian cancer, one of the most lethal forms of the disease.

The drugs, known as PARP inhibitors, are thought to help the body slow the disease’s progression by helping to prevent cancer cells from repairing themselves after chemotherapy treatment, thereby shrinking tumors and delaying relapses.

You can read the rest of this important article at the Wall Street Journal by clicking here.

Share
  1. I simply want to tell you that I’m all new to weblog and seriously loved you’re blog. More than likely I’m want to bookmark your website . You certainly have awesome stories. With thanks for sharing your web page.

  2. I just put the link of your blog on my Facebook Wall. very nice blog indeed.:’.::

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
25 − 20 =