Info@ThinkPinkRocks.com

Microfluidic cell-squeezing device could introduce specific antigens inside immune system’s B cells

MIT researchers have shown that they can use a microfluidic cell-squeezing device to introduce specific antigens inside the immune system’s B cells, providing a new approach to developing and implementing antigen-presenting cell vaccines.

View original post here:
Microfluidic cell-squeezing device could introduce specific antigens inside immune system’s B cells

Share
  1. I simply want to tell you that I am just all new to weblog and definitely liked your web-site. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You actually come with exceptional article content. With thanks for sharing your web page.

  2. Intriguing post reminds me of another gem. When you cannot get a compliment any other way, pay yourself one.

  3. family counseling is sometimes needed because you cannot solve all your problems~

  4. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
17 + 5 =