Info@ThinkPinkRocks.com

Many parents follow outdated advice that may worsen child’s recovery from concussion, survey reveals

A new national survey, commissioned by UCLA Health, reveals that a vast majority of parents may be following outdated advice when caring for a child with a concussion, and it could be making their child’s symptoms worse.

More here:
Many parents follow outdated advice that may worsen child’s recovery from concussion, survey reveals

Share
  1. I just want to say I am just beginner to blogs and honestly liked this web site. More than likely I’m going to bookmark your website . You definitely come with fabulous writings. Bless you for sharing with us your blog.

  2. certainly like your web site but you need to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I will definitely come back again.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
15 − 14 =