Info@ThinkPinkRocks.com

Compound from Tropical Plant Targets Key Cancer-Causing Genes

Memorial Sloan Kettering researchers have found a naturally occurring compound that can destroy cancer cells in mice by targeting MYC , a cancer-causing gene that has remained elusive until now. read more

View the original here:
Compound from Tropical Plant Targets Key Cancer-Causing Genes

Share
  1. I simply want to say I am very new to blogging and site-building and honestly loved this website. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You definitely have amazing articles and reviews. Cheers for sharing with us your web site.

  2. I like the helpful information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here regularly. I’m quite certain I will learn lots of new stuff right here! Best of luck for the next!

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
14 + 16 =