Info@ThinkPinkRocks.com

American College of Cardiology launches new STS/ACC TAVR In-Hospital Mortality Risk App

The American College of Cardiology has launched a new STS/ACC TAVR In-Hospital Mortality Risk App and an extensively overhauled the ACC AnticoagEvaluator App, bolstering its expansive Clinical App Collection. With these new and improved apps, the ACC continues to diversify the clinical content and decision support it offers clinicians in the mobile space.

Visit link:
American College of Cardiology launches new STS/ACC TAVR In-Hospital Mortality Risk App

Share
  1. I simply want to mention I’m beginner to blogging and truly loved this blog. More than likely I’m likely to bookmark your blog post . You definitely have impressive posts. Appreciate it for sharing your website page.

  2. Thank you, I have recently been looking for details about this subject for ages and yours is the best I have found so far.

  3. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Solve : *
5 + 5 =